Екологічне лихо на Волині: селяни потерпають від нестерпного смороду через завод нардепа


Мешканці села Холопичі Локачинського району потерпають від нестерпного смороду. Люди скаржаться, що в річку зливають нечистоти.

Хто труїть волинян – з’ясовували журналісти ТРК Аверс.

Поспілкувавшись із місцевими жителями журналісти дізналися, що випадки різноманітних тяжких захворювань, зокрема онкозахворювань, тут – не рідкість.

Люди кажуть, що причиною може бути те, що у місцеву річку зливають нечистоти, і роблять це щовихідних.

«Весь час смердить. І в школі смердить зайдеш, і зранку відкриваємо церкву – бо я староста церкви – то смердить, як вітер з тієї сторони. Це неможливо», — розповідає місцевий житель.

Аби побачити, де ж саме зливають нечистоти, журналісти побували поблизу річки.

З річки сморід йде нестерпний. А у тому місці, де зі слів місцевих щосуботи зливають відходи, видно слід від шлангу. Але це – не єдина знахідка. Зовсім поблизу виявили ще одну причину смороду – купу курячого посліду.

Неподалік річки розташований птахокомплекс «Губин», який входить до бізнес-імперії «Пан Курчак», що належить нардепу Сергію Мартиняку. Зі слів селян, більше нема кому вивозити послід у таких об’ємах.

Голова екологічної комісії Волинської облради Василь Столяр переконаний, що курячий послід потрібно утилізувати і надзвичайно шкідливо одразу використовувати його в якості добрива.

«Він концентрований до тієї норми, що не можна його вносити в грунти – він має відлежатися: за ДСТУ. Коли була санепідемстанція – Янко: вона з цим боролась, але не вийшло. Ви знаєте, хто стоїть за цим? За однією фабрикою – Добкін і Кернес, за другою – Мартиняк. Всі – депутати. І перетворили все на такий хаос, який зараз є. А послід має відлежатись один рік. Його заборонено продавати навіть птахофабрикам», — каже Василь Столяр.

Викидаючи послід на поля, зі слів Столяра, підприємці порушують закон.
«Я вважаю, що це – злочин. Адже є спеціальні підприємства, які утилізують цей послід, спеціальні місця, санітарні зони… хай покажуть – одна птахофабрика, друга птахофабрика – куди вони за стільки років діли цей послід?!» — каже голова екологічної комісії облради.

Купа посліду, яку журналісти побачили в кількох метрах від річки в Холопичах, ймовірно, одна з багатьох на Волині, яка може завдати чимало лиха здоров’ю людей.

«Сам послід – він знищує родючі грунти. А ми не говоримо ще за воду, пішов дощ – воно все йде у воду. І потім люди хворіють, жаліються на щось. Через аміак, це ж отрута, яка заборонена», — додає Василь Столяр.

Проте селяни скаржаться не лише на сморід, а й на невиконані обіцянки. Зі слів людей, народний депутат Сергій Мартиняк фактично залишив їх без газу.

«Просили газ зробити, закопали труби біля хат. Він мав підвести нам підвідний, будували курятник і він там мав палити газом, тому й чекали на нього. У нас у всіх селах є газ, тільки в Холопичах нема. Тому що він підвідний не зробив, бо сказав: «Я буду соломою палити, а ви робіть, що хочете», — нарікає місцевий житель.

Як повідомлялося, у Нововолинську люди також скаржилися на сморід через підприємство Мартиняка.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/ekolohichne-lykho-na-volyni-seliany-poterpaiut-vid-nesterpnoho-smorodu-/” Об этом сообщает tp0522.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя